Cili klub e mban në muri portretin e madh të Majlinda Kelmendit? - Bota Sot
Cili klub e mban në muri portretin e madh të Majlinda Kelmendit?

Xhudo

E enjte, 18 tetor 2018

Cili klub e mban në muri portretin e madh të Majlinda Kelmendit?

Nga: Kemajl Goca Më: 30 janar 2018 Në ora: 12:02
KXH Polici

Krenaria e sportit tonë, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi, është udhërrëfyese për brezat e rinj, se si luftohet dhe fitohet në rrafshin ndërkombëtar. Xhudistja Majlinda është yll i sportit shqiptar dhe shumë të reja e të rinj frymëzohen nga ajo.

Ajo që bie në dy padyshim është edhe salla e xhudos e klubit Polici nga Prishtina, ku në muri mban portretin e trimëreshës tonë, Majlinda Kelmendi. Pa dyshim se kjo është një frymëzim për garuesit që stërviten në këtë sallë nga trajnerët e palodhshëm Anton Cena, Linda Cena, Bekim Salihu e Arben Cena.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test