A është futboll apo xhudo, pyet Driton Kuka - Bota Sot
A është futboll apo xhudo, pyet Driton Kuka

Xhudo

E hënë, 22 tetor 2018

A është futboll apo xhudo, pyet Driton Kuka

Nga: Kemajl Goca Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 11:33
Kuka, Majlinda e Akili

E pabesueshme do të ishte për dikë, por për dikë shumë e besueshme, kur shikon të mbushur palestrën në Paris, në garën e madhe Grand Slam në xhudo. Këtë foto e ka postuar Driton Kuka, ku shihet krenaria e sportit shqiptar, Majlinda Kelmendi, kampione olimpike dhe i arti i Parisit Akil Gjakova.

“Kjo është futboll apo xhudo? Grand Slam po duket kështu!”, shkruan Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës. Grand Slam u përcoll nga një numër i madh, mbi 20 mijë shikues.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test