Xhudo ska të ndalur, Kuka kualifikohet në çerekfinale - Bota Sot
Xhudo ska të ndalur, Kuka kualifikohet në çerekfinale

Xhudo

E martë, 16 tetor 2018

Xhudo ska të ndalur, Kuka kualifikohet në çerekfinale

Më: 8 prill 2018 Në ora: 10:55
Loriana Kuka

Loriana Kuka ka fituar duelin e parë dhe është në rrugë të mirë drejt suksesit në Grand Prix turneun e Antalyas në xhudo.

Kuka ishte më e mirë sesa kundërshtarja nga Turqia Sidika Isik dhe kështu u kualifikua  në çerekfinale të këtij turneu.

Loriana Kuka në çerekfinale do të ndeshet kundër  xhudistjës britanike Nathalie Poëell. Poëell është favorite absolute në këtë duel.

Fjala është një për një xhudiste 27 vjeçare, e cila ka fituar medalje të shumta në Grand Prix turne dhe për gjatë karrierës ka fituar edhe dy medalje të bronzta evropiane dhe një medalje të bronztë botërore si seniore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test