Loriana Kuka mbetet pa medalje - Bota Sot
Loriana Kuka mbetet pa medalje

Xhudo

Loriana Kuka mbetet pa medalje

Më: 28 prill 2018 Në ora: 16:54
Loriana Kuka dhe Driton Kuka

Loriana Kuka u ndalë në repesazh nga portugezja, Yahim Ramirez.

Një gabim i vogël i kushtoi me Ippon, në kategorinë -78 kilogramë, në Kampionatin Evropian Tel Aviv 2018. Loriana debutoi në evropian me një fitore dhe përfundoi në tetë garueset më të mira në Evropë, që është sukses i madh për të. Ekipi i xhudos e përfundon evropianin me një medalje të artë, një të argjendtë dhe me dy garues që përfunduan në tetë më të mirët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test