Cena dhe Shkoza u certifikuan si arbitra të rinj nga federata kroate - Bota Sot
Cena dhe Shkoza u certifikuan si arbitra të rinj nga federata kroate

Xhudo

Cena dhe Shkoza u certifikuan si arbitra të rinj nga federata kroate

Nga: K. G. Më: 26 gusht 2018 Në ora: 13:29
Cena dhe Shkoza u certifikuan si arbitra të rinj federata kroate

Sa më shumë që kemi arbitra shqiptar në sportin e xhudos në arenën ndërkombëtare, është aq më mirë në përgjithësi kombin shqiptar. “Federata Kroate e Xhudos u certifikuan edhe dy arbitra dhe atë Arben Cena anëtar i KJ ‘Polici’ të Prishtinës dhe Aurora Shkoza KJ ‘Vllaznia’ të Shkodrës. Ndërsa në Kupën ‘Kashtelle 2018’ luftoj Dardan Cena i cili u bë i dyti në grupmoshën U18 -50 kg dhe i treti në U16. Ndërsa mua si Anton, si ish kampion shteti dhe përfaqësues i Kroacisë më nderuan edhe me ndarjen e medaljeve”, bëri të ditur Anton Cena, trajner i KXH “Policit” nga Prishtina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...