Xhudo me pesë medalje - Bota Sot
Xhudo me pesë medalje

Xhudo

Xhudo me pesë medalje

Më: 2 shtator 2018 Në ora: 13:16
Xhudo me pesë medalje

Dy të arta, një e argjendtë dhe dy të bronzta, është bilanci i medaljeve të fituara nga kombëtarja e Kosovës në xhudo në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Kavadarci të Maqedonisë për seniorë.
Flaka Loxha (-57 kg) dhe Fjolla Kelmensi (-52 kg) të arta, Aktina Osa (-52 kg) e argjendtë, Fisnik Hyseni (-66 kg) dhe Andi Asllani (-90 kg) i bronztë. Arbër Kullashi, vendi i pestë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...