Kinezja poshtërohet nga reprezentuesja e Kosovës! - Bota Sot
Kinezja poshtërohet nga reprezentuesja e Kosovës!

Xhudo

Kinezja poshtërohet nga reprezentuesja e Kosovës!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 17:26
Distria Krasniqi

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është i ngazëllyer me suksesin e xhudistes së tij, Distria Krasniqi (-48 kg), e cila u stolis me medalje të bronztë në garën Grand Prix në Hagë të Holandës. “Medalja e 11 për 4 javët e fundit! Distria Krasniqi, e bronztë.

Grand Prix në Hagë dhe 350 pikë Olimpike! Për vetëm 20 sekonda e mposhti kinezen Yanan Li me Ippon”, shkruan Kuka. Në fakt, Distria e poshtëroi kinezen!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test