Njerëz të armatosur kapin 140 fëmijë shkollë në shtetin Kaduna

Afrika

Njerëz të armatosur kapin 140 fëmijë shkollë në shtetin Kaduna

Më: 5 korrik 2021 Në ora: 23:10
Foto ilustrim

Njerëz të armatosur në Nigeri kanë rrëmbyer të paktën 140 nxënës shkollë në veri-perëndim të vendit, thotë policia, raportn BBC.

Të paktën tetë persona u rrëmbyen gjithashtu nga Qendra Kombëtare e Tuberkulozit dhe Leprosisë në Zaria herët në mëngjes të dielën.

Dy infermiere dhe një fëmijë 12-muajsh ishin midis atyre që u sekuestruan, tha një punëtor i spitalit.

Kohët e fundit ka pasur një valë të rrëmbimeve nga shkolla dhe universitete për shpërblim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat