Analisti politik jep alarmin: Situata e sigurisë e kapur nga grabitësit, krimi dhe anarkia - Bota Sot
Analisti politik jep alarmin: Situata e sigurisë e kapur nga grabitësit, krimi dhe anarkia

Aktuale

Analisti politik jep alarmin: Situata e sigurisë e kapur nga grabitësit, krimi dhe anarkia

Nga: N.Sh Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 11:00
Ilustrim

Analisti politik Vigan Qarroli ka komentuar grabitjet e shpeshta që po ndodhin në Kosovë.

Qarroli përmes një postimi në Facebook, thotë se, situata e sigurisë është kapur nga grabitësit.

Ai shprehet i shqetësuar se çdo ditë po grabitet nga nj bankë derisa “hetimet” nuk prodhojnë asnjë zbulim, duke shtuar se krimi dhe anarkia po e zëvendësojnë rendin dhe ligjin.

E për policinë thotë se mos të bëjë sehire.

“Situata e sigurisë në Kosovë është kapur nga grabitësit. Çdo ditë nga një bankë po grabitet derisa ‘hetimet’ nuk prodhojnë asnjë zbulim. Siç duket krimi dhe anarkia po e zëvendësojnë rendin dhe ligjin. Policia mos të bëjë sehire!”, shkruan ai në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...