Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi - Bota Sot
Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi

Aktuale

Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi

Nga: N.H Më: 12 qershor 2019 Në ora: 12:58
Bill Clinton

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumit Abdixhiku, ka komentuar deklaratën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Clinton tha se është i dashuruar në Kosovën, dhe se Kosova është pjesa më krenare e jetës së tij.

Ndërsa, lidhur me këtë, Abdixhiku ka thënë se ky është një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi.

Ja postimi i tij:

“Jam i dashuruar në Kosovën. Është pjesa më krenare e jetës sime”. ~ Bill Clinton, President i 42-të i Shteteve të Bashkuara. Prishtinë 2019.

Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...