Pal Lekaj nxehet keq kur Konjufca e pyet sa pare i ke marrë prej Devollëve - Bota Sot
Pal Lekaj nxehet keq kur Konjufca e pyet sa pare i ke marrë prej Devollëve

Aktuale

Pal Lekaj nxehet keq kur Konjufca e pyet sa pare i ke marrë prej Devollëve

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:15
Pal Lekaj nxehet keq kur Konjufca e pyet sa pare i ke marrë prej Devollëve

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, është nxehur keq kur anëtari i Komisionit për Zhvillim Ekonomik nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, e ka pyetur atë se sa para i ka marrë nga kompania ‘EuroLab’ shpk, për t’ia trashur edhe më tej monopolin e homologimit Devollëve.

Këto deklarata Konjufca i ka bërë teksa i ka treguar Lekajt se ka mundësi si ministër t’ua ndërpresë kontratën e homologimit.

Lekaj ka thënë se nuk e ndërpret një kontrat të tillë, me ia pa sherrin sikur më herët.

Pas kësaj Konjufca  i ka thënë se kontrata ‘EuroLabit’ i skadon me 1 korrik, dhe se nuk do të kishte asnjë penalti nëse tash do ta ndërprente.

“Do të mund të kishe penalti, nëse ua kishe ndërpre kontratën në vitin 2016, por tash jo”, ka thënë Konjufca.

Ndërkohë në debat e sipër me Lekaj, Konjufca e ka pyetur se sa para i ka marrë nga Devollët.

“Veç na kallxo drejt sa pare i ke marrë prej Eurolabit”, ka thënë Konjufca.

Pas kësaj Lekaj ka reaguar duke thënë se kurrë në jetën e tij nuk ka marrë para.

Kundër monopolit të homologimit ka reagaur edhe zyra e BE’së në Kosovë. Apostolova ka kërkuar nga deputetët të bëjn presion drejt Qeverisë për të ndalë diçka të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...