Debat i ashpër, Gjoshi - Nagavcit: Lista e VV-së me mbetje të partive të tjera - Bota Sot
Debat i ashpër, Gjoshi - Nagavcit: Lista e VV-së me mbetje të partive të tjera

Aktuale

Debat i ashpër, Gjoshi - Nagavcit: Lista e VV-së me mbetje të partive të tjera

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 22:47
Vetëvendosje

Në një diskutim të ashpër me ish-deputeten e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se në listën e Vetëvendosjes ka njerëz të dënuar nga vetë kjo parti, për vjedhje brenda saj.

“Aty ka njerëz të ricikluar, mbetje të partive të tjera, të cilët në afatin kalimtar kanë dalë në Vetëvendosje. Ju jeni një skemë piramidale që po rrëhoheni cdo ditë. Shiheni qeverisjen tuaj në Prizren. Vetëm 22 për qind e qytetarëve të Prizrenit janë të kënaqur me qeverisjen tuaj në këtë qytet. Keni shpenzuar mbi 200 mijë euro në dreka dhe darka zyrtare”, i drejtua Gjoshi përfaqësueses së Vetëvendosjes.

Ndërkaq duke komentuar listën e LDK-së dhe kandidaten e saj për kryeministre, Gjoshi tha se Vjosa Osmani mund të jetë një zonjë e mirë, mirëpo nuk dihet nëse vendos ajo në LDK apo djemtë e Isës, nëse vendos Isa apo shokët e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...