Rugova – Ismailit: Uran s’je tu marr vesh shqip - Bota Sot
Rugova – Ismailit: Uran s’je tu marr vesh shqip

Aktuale

Rugova – Ismailit: Uran s’je tu marr vesh shqip

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 22:55
Naser Rugova

Naser Rugova, kandidat për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka sulmuar Uran Ismailin nga Partia Demokratike të Kosovës.

I ftuar në emisionin Zona e Zgjedhjeve, Rugova i ka thënë Ismailit se ose nuk din gjuhë shqipe ose nuk kupton nga sistemi shëndetësor.

“Uran ose nuk merresh shqip ose nuk e din se çfarë është aspekti shëndetësor në Kosovë, na po flasim për politika shëndetësore dhe zotim që po i bon, unë e di që e keni kompleks që po vjen në pushtet LDK-ja”, ka thënë Rugova. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...