“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri..” - Bota Sot
“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri..”

Aktuale

“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri..”

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 19:26
Tifozet

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është duke u zhvilluar ndeshja historike mes Kosovës dhe Anglisë. Atmosfera në stadium ashtu si edhe jashtë tij është mbresëlënëse.

Në duart e shikuesve nga Kosova ka një sërë pankartash që flasin për mirënjohjen ndaj shtetit të Anglisë.

“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri. Gjithnjë falënderues, Anglisë!” – shkruhet në një pankartë nga tifozët dardanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat