Emocionuese: Ja çfarë i dhuron Albin Kurtit një bashkëprotestues i vitit 2007, ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini - Bota Sot
Emocionuese: Ja çfarë i dhuron Albin Kurtit një bashkëprotestues i vitit 2007, ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini

Aktuale

Emocionuese: Ja çfarë i dhuron Albin Kurtit një bashkëprotestues i vitit 2007, ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini

Nga: D.RR Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 14:00
Emocionuese: Ja çfarë i dhuron Albin Kurtit një bashkëprotestues i vitit 2007, ku u vranë Mon Balaj e Arben Xheladini

Gjatë ditës së sotme, kryeministri Kurti bëri homazhe pranë pllakës përkujtimore të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt në Prishtinë.

Por para fjalimit, Kurtit iu bë një dhuratë nga një bashkëprotestues i vitit 2007.

Kryeministrit iu dhurua një bluzë e gjakosur nga Naim Ramizi, një nga pjesëmarrësit e protestës së 10 shkurtit, i cili gjithashtu mbeti i lënduar, teksa Kurti e pranoi me dëshirë dhuratën. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat