Haliti: Ndihem i privilegjuar që i takoj kohës së Adem Demaçit

Aktuale

Haliti: Ndihem i privilegjuar që i takoj kohës së Adem Demaçit

Nga: E.B Më: 26 korrik 2020 Në ora: 10:35
Adem Demaçi

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka shkruar për përvjetorin e vdekjes së Adem Demaçit.

Haliti, ka thënë se Demaçi në çastet më të rënda të Kosovës, ai  e mbajti frymën e qëndresës,shkruan “Bota Sot”.

Ai ka shkruar se ndihet i privilegjuar që i takon kohës së Demaçit.

Postimi i plotë:

Dy vite nga ndarja fizike e Bacës Adem Demaçi!

Bacës që në çastet më të rënda historike të Kosovës e mbajti të gjallë frymën e qëndresës dhe u vu në ballë të lëvizjes kombëtare për çlirimin, lirinë dhe pavarësimin e saj.

Ndjehem i privilegjuar që i takoj kohës së Tij, ashtu si dhe për përpjekjet e përbashkëta për vendin dhe Kombin tonë!

Brezat e tanishëm si dhe ata që do të vijnë do të krenohen gjithashtu në çdo kohë me Bacën Adem! XHH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat