Përshëndetja e kryeministrit, Rama e Kurti 

Aktuale

Përshëndetja e kryeministrit, Rama e Kurti 

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 10:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryeministrat e Kosovës dhe Shqipërisë, Albin Kurti dhe Edi Rama, përshëndeten në prag të fillimit të mbledhjes së përbashkët të Kuvendeve të të Kosovës dhe Shqipërisë, për të shënuar 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në shënim të 110-vjetorit të pavarësisë Shqipërisë, sot në Tiranë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë.

Në Tiranë kanë arritur deputetë të Kuvendit të Kosovës, për të marrë pjesë në mbledhjen e përbashkët.

E diela e 27 nëntorit i bënë bashkë kuvendarët nga Kosova e Shqipëria në Parlamentin shqiptar në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat