​Kusari-Lila viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Të gjithë do të dalin faqebardhë

Aktuale

​Kusari-Lila viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Të gjithë do të dalin faqebardhë

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 16:37
Mimoza Kusari-Lila

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila sot ka vizituar mikun dhe bashkëpuntorin Rexhep Selimi në Hagë, i cili padrejtësisht po mbahen atje bashkë me krerët tjerë të UÇK-së.

Ajo ka shkruar në Facebook se gjatë vizitës takova edhe bashkëluftëtarët e Rexhës tek të cilët pashë unitetin, vullnetin dhe besimin e palëkundur që nga kjo sfidë e vendit tonë të ri, të gjithë do të dalin faqebardhë.

“Sa e rëndësishme aq edhe e ndjeshme është që kjo histori e re e Kosovës të shkruhet ashtu si e meriton që gjeneratat e reja të kuptojnë vlerën e lirisë dhe sakrificës për shtetin tonë. Me Rexhën dhe tjerët u përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë”, ka shkruar ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat