Zbulohet një pjesë e bisedës mes Behgjet Pacollit dhe Granit Xhakës pas ndeshjes kundër Serbisë

Aktuale

Zbulohet një pjesë e bisedës mes Behgjet Pacollit dhe Granit Xhakës pas ndeshjes kundër Serbisë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 16:36
Behgjet Pacolli

Këshilltari i kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli, Naim Murseli ka zbuluar çka është thënë në një bisedë telefonike mes biznesmenit dhe futbollistit shqiptar të Zvicrës, Granit Xhaka, pas ndeshjes kundër Serbisë në Kupën e Botës.

Fitorja e Zvicrës me rezultat 3-2 kundër Serbisë në Grupin F, ia fundosi gjasat Serbisë për kualifikim të mëtutjeshëm në kompeticion më prestigjioz të futbollit në botë.

Ishte një ndeshje plot emocione e tensione, sidomos për futbollistët shqiptarë që luajnë për Zvicrën, përfshirë Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin, me këtë të fundit që madje shënoi njërin prej golave.

Xhaka ishte ai që u përfshi në disa kacafytje me futbollistët dhe stafin serbë, madje në një moment duke iu kthyer atyre me kapje të organeve gjenitale.

Të bëmat e asaj nate në Katar zgjuan shumë reagime, derisa Behgjet Pacolli ka qenë ai që ka komunikuar direkt me Xhakën pas ndeshjes.

Nacionale ka kontaktuar me këshilltarin e Pacollit, Naim Murseli për të kuptuar çka është thënë në bashkëbisedimin mes dyshes.

"Z. Pacolli i ka thënë që ai të fokusohet në ndeshjen e radhës, të bën ushtrime dhe të pushon, e të mos merret me asgje tjetër. Për gjobën në fjalë kujdeset z. Pacolli. Graniti e ka falenderu, dhe i ka shprehur respekt që është kujtuar për një veprim të tillë", ka thënë Murseli.

Vlen të theksojmë se gjatë ditës së djeshme në një paraqitje televizive përmes telefonit, babai i Granitit, Ragipi, ka thënë se ai ishte shqetësuar në lidhje me disa komente të bëra nga aktivistja për të drejta të grave, Zana Avdiu.

Kjo e fundit, veprimin e Xhakës që kapte organin gjenital e kishte quajtur "gjest rrugaçi".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat