Ambasadorja e Izraelit, Osmanit: Ju faleminderit ngrohtësisht

Aktuale

Ambasadorja e Izraelit, Osmanit: Ju faleminderit ngrohtësisht

Më: 14 prill 2024 Në ora: 14:39
Ambasadorja e Izraelit në Kosovë Tamara Ziv

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë Tamara Ziv, e ka falënderuar presidenten Vjosa Osmani, për mbështetjen e ofruar ndaj vendit të saj pas sulmit nga Irani.

“Ju faleminderit ngrohtësisht, Shkëlqesia Juaj znj. Vjosa Osmani, Presidente e Republikës së Kosovës!”, ka shkruar ajo në X.

Më herët e para e shtetit të Kosovës ka reaguar ndaj sulmit të Iranit mbi Izraelin.

Osmani tha se se ky përshkallëzim i madh po çon drejt jostablitetit të paprecedentë në rajon dhe më gjerë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat