Dorëzohen kallëzime penale kundër serbëve - Bota Sot
Dorëzohen kallëzime penale kundër serbëve

Aktuale

Dorëzohen kallëzime penale kundër serbëve

Më: 3 gusht 2018 Në ora: 08:19
Te zhdukurit gjatë luftës

Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër kriminelëve serbë gjatë luftës së viteve 1998/99, në Komunën e Gjakovës, sot në orën 11:00 do të dorëzojnë kallëzime penale kundër serbëve.

Kjo është hera e gjashtë që ata dorëzojnë kallëzime penale. Dorëzimi bëhet në Prokurorinë Speciale- të Republikës së Kosovës- Departamenti për krime Lufte. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...