Shtëpia e Bardhë: Duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit - Bota Sot
Shtëpia e Bardhë: Duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit

Amerika

Shtëpia e Bardhë: Duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:34
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump

Shtëpia e Bardhë thotë se duhet më shumë kohë për marrëveshjen e kufirit. Zëdhënësi, Hogan Gidley tha se procesi i një marrëveshjeje dypartiake për çështjen e sigurisë së kufirit kërkon më shumë kohë.

Megjithatë, ai tha se është e vështirë të thuhet se çfarë do të jetë apo nuk do të jetë e pranueshme para se zyrtarët të shqyrtojnë hollësitë e propozimit.

Demokratët dhe republikanët në Shtetet e Bashkuara, të hënën, arritën marrëveshje në parim mbi sigurinë në kufi, e cila do të financojë Qeverinë amerikane dhe do të shmangë një mbyllje tjetër të saj.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Hogan Gidley, tha se Shtëpia e Bardhë dëshiron të përqëndrohet në atë që vërtetë shkruhet në dokument dhe jo në atë se çfarë planifikohet të shkruhet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...