Maduro urdhëron mbylljen e kufirit me Brazilin - Bota Sot
Maduro urdhëron mbylljen e kufirit me Brazilin

Amerika

Maduro urdhëron mbylljen e kufirit me Brazilin

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 20:31
Kufiri Venezuelë-Brazil

Venezuela mbylli sot kufijtë për të bllokuar përpjekjet për të ndal hyrjen e ndihmave humanitare, ndërkohë që opozita vazhdon të përgatitet për futjen e tyre në vend.

“Vendi do të mbyllë kufirin me Brazilin duke filluar nga sot në orën 20:00 (00:00 GMT e premte)”, deklaroi presidenti venezuelas, Nicolas Maduro.

“Kufiri do të qëndrojë i mbyllur deri në një njoftim të dytë”, tha Maduro në një takim me krerët e ushtrisë.

Këto masa vijnë pas mbylljes së rrugëve ajrore dhe detare.

Kurakon është kthyer në një qendër të grumbullimit të ndihmave humanitare në Brazil, që i dedikohen Venezuelës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...