Vdes 33 vjeçarja pasi u sulmua nga dy pitbullët e saj - Bota Sot
Vdes 33 vjeçarja pasi u sulmua nga dy pitbullët e saj

Amerika

Vdes 33 vjeçarja pasi u sulmua nga dy pitbullët e saj

Më: 24 mars 2019 Në ora: 10:32
Irving, Teksas

Policët kanë vrarë dy qen të cilët sulmuan pronaren e tyre të shtunën në mëngjes. Viktima më vonë vdiq nga lëndimet e rënda.

Sipas departamentit të policisë në Irving, sulmi ndodhi rreth orës 11:45 në një spital të kafshëve.

Dy pitbull të vegjël e kafshuan pronaren e tyre 33 vjeçare Johana Villafane, e cila po luante me qentë.

Image

Të punësuarit e tjerë në spitalin e kafshëve e kuptuan se nuk e kishin parë Villafane për disa orë, kështu që ata shkuan për të kontrolluar.

Kur ata u kthyen, e panë atë me gjakderdhje në tokë pasi u sulmua nga qentë.

Punëtorët e thirrën 911 dhe kur policët arritën atje, ata thanë se qentë akoma po e sulmonin 33 vjeçaren.

Policia nuk kishte mundësi të ndërhynte prandaj i vranë ata.

Villafane u dërgua në një spital lokal por u shpall e vdekur më vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...