Mbyllen shkollat në Denver për shkak të kërcënimeve nga sulmi - Bota Sot
Mbyllen shkollat në Denver për shkak të kërcënimeve nga sulmi

Amerika

Mbyllen shkollat në Denver për shkak të kërcënimeve nga sulmi

Më: 17 prill 2019 Në ora: 12:57
Denver

Sot në Denver, të gjitha shkollat do të mbyllen për shkak të kërcënimeve se një sulm i ri do të fillojë në 20-vjetorin e të shtënave në Kolegjin e Lartë të Kolombisë.

Autoritetet kanë thënë se kërcënimet e 18-vjeçares Sol Pais për të cilën thonë se është e armatosur, detyruan Kolombia dhe 20 shkolla të tjera për të mbyllur dyert e tyre për gati tre orë pasdite të martën, transmeton AP.

Të gjitha shkollat publike në Denver do të mbyllen, dhe aktivitetet e pasdites dhe garat atletike do të anulohen, transmeton KosovaPress.

Zyra e Sherifit në County Jefferson dhe FBI, thanë se Pais mbërriti në Kolorado nga Majmi të hënën dhe bleu një armë gjahu dhe plumba nga rruga.

Në shkëmbimin e zjarrit në Highbourne High School në vitin 1999, 13 vetë u vranë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...