Prezantuesit e lajmeve detyrohen ta ndërpresin transmetimin live pas të shtënave në Teksas - Bota Sot
Prezantuesit e lajmeve detyrohen ta ndërpresin transmetimin live pas të shtënave në Teksas

Amerika

Prezantuesit e lajmeve detyrohen ta ndërpresin transmetimin live pas të shtënave në Teksas

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 10:16
Foto

Prezantuesit e lajmeve në Teksas të SHBA-ve janë detyruar ta ndërpresin transmetimin live nga televizioni i tyre dhe të evakuohen, pas të shtënave me armë që lanë të vdekur 7 persona dhe 21 tjerë të plagosur.

Prezantuesit po raportonin live nga televizioni KOSA-TV, i vendosur në qendrën tregtare Music City në Odessa, kur filluan të shtënat duke i detyruar ata të ndërpresin transmetimin dhe të largohen nga studiot për shkaqe sigurie.

Sipas policisë së Teksasit një mashkull rreth të 30-ve kishte filluar të shtie në parking mbi civilët, duke i detyruar kështu t’i kundërpërgjigjen. E nga pamjet e publikuara më poshtë mund të shihet se si prezantuesi që ishte në transmetim live largohet nga studio televizive.

“Po ndodhë diçka jashtë. Nuk e dimë saktësisht çfarë po ndodh, njerëzit po vrapojnë në të gjithë anët e qendrës tregtare”, dëgjohet duke thënë gjatë transmetimin live producenti dhe njëherit prezantuesi Matthew Alvarez.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...