SHBA, ekzekutohet i dënuari me vdekje

Amerika

SHBA, ekzekutohet i dënuari me vdekje

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 08:00
Mark Anthony Soliz

Një dënim me vdekje u ekzekutua këtë të martë në Texas, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për një vrasje të kryer në vitin 2010.

Një të burgosuri 37-vjeçar iu bë injeksion vdekjeprurës, duke bërë që të ndërrojë jetë në pak minuta.

Ai akuzohet se ka vrarë me armë zjarri një grua 61-vjeçare gjatë një grabitje.

Mark Anthony Soliz u ekzekutua në burgun e Huntsville, vend ku kryhen më shumë ekzekutime për vdekje në të gjithë SHBA.

Ekzekutimi i Soliz është i pesëmbëdhjeti brenda vitit në SHBA dhe i gjashti në Texas. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat