Projekti bërthamor, ndërpriten bisedimet SHBA-Kore Veriore - Bota Sot
Projekti bërthamor, ndërpriten bisedimet SHBA-Kore Veriore

Amerika

Projekti bërthamor, ndërpriten bisedimet SHBA-Kore Veriore

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 20:37
Foto

Bisedimet mbi projektin bërthamor verikorean ndërmjet Phenianit zyrtar dhe Uashingtonit janë ndërprerë.

Lajmi është bërë i ditur sot nga kryenegociatori i Koresë së Veriut, Kim Myong Gil.

"Negociatat nuk përmbushën pritjet tona dhe përfundimisht përfunduan," tha ai në Stokholm.

Delegacioni i Koresë së Veriut mbërriti në Stokholm të enjten për të negociuar një denuklearizim të vendit në nivelin e punës, përkujton agjencia e lajmeve Reuters.

Koreja e Veriut ka njoftuar më parë se ka testuar me sukses një lloj të ri të raketës balistike të lëshuar nga një nëndetëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...