Të shtëna me armë në një stadium në New Yersey, dy të plagosur në gjendje kritike - Bota Sot
Të shtëna me armë në një stadium në New Yersey, dy të plagosur në gjendje kritike

Amerika

Të shtëna me armë në një stadium në New Yersey, dy të plagosur në gjendje kritike

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 16:06
Foto

Si pasojë e të shtënave me armë në një stadium në New Yersey të Shteteve të Bashkuara, dy përsona janë në gjendje kritike, pasi kanë marrë lëndime të konsiderueshme.

Ngjarja ndodhi gjatë çereku të tretë, të një takimi të futbollit amerikan, ku lojtarët dhe shikuesit të zënë në panik, iknin në drejtime të ndryshme.

Si pasojë e të shtënave me armë në një stadium në New Yersey të Shteteve të Bashkuara, dy përsona janë në gjendje kritike, pasi kanë marrë lëndime të konsiderueshme.

Ngjarja ndodhi gjatë çereku të tretë, të një takimi të futbollit amerikan, ku lojtarët dhe shikuesit të zënë në panik, iknin në drejtime të ndryshme.

Lojtarët kanë ikur me shpejtësi në pjesën e brendshme, derisa shumë shikues kanë pësuar lëndime të lehta derisa sa iknin.

Autoritetet kanë bërë të ditur se e kanë gjetur një revole, me të cilën besohet se është shtënë, ndrësa nuk dihen motivet apo kush është kryerësi i tyre. 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat