Dy fëmijë të vdekur dhe një i zhdukur si pasojë e motit të rëndë në SHBA - Bota Sot
Dy fëmijë të vdekur dhe një i zhdukur si pasojë e motit të rëndë në SHBA

Amerika

Dy fëmijë të vdekur dhe një i zhdukur si pasojë e motit të rëndë në SHBA

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 16:07
Foto ilustruese

Dy fëmijë u gjetën të vdekur të shtunën afër Feniksit të Shteteve të Bashkuara, pas stuhisë dhe reshjeve të mëdha të borës që kapluan një pjesë të vendit.

Stuhia e madhe kishte bllokuar edhe shumë fluturime në fundjavën më të ngarkuar të vitit për shkak të Festës së Falënderimeve.

Ekipet e kërkim-shpëtimit me sukses arritën të shpëtojnë katër fëmijë të tjerë dhe një të rritur të cilët ishin bllokuar nga bora.

Një kërkim i ri kishte filluar për tre fëmijë të tjerë. Dy nga fëmijët rreth moshës 5 vjeçare, që u shpallën të zhdukur të premten, u gjetën të vdekur të shtunën, derisa një fëmijë në Arizonë ende nuk është gjetur. /rel

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat