Cuomo: Duhet të dyfishohet numri i shtretёrve

Amerika

Cuomo: Duhet të dyfishohet numri i shtretёrve

Nga: E.B Më: 23 mars 2020 Në ora: 16:22
Andrew Cuomo

Virusi Korona tashmë u bë një pandemi dhe po përhapet me shpejtësi të madhe në të gjitha vendet. Për këtë arsye Guvernatori i New York-ut Andrew Cuomo lëshoi një urdhër urgjence në spitale për të rritur kapacitetin e shtratave të tyre me 50%.

"Ju duhet të rrisni kapacitetin tuaj me 50%," tha ai në një konferencë për shtyp në vazhdim në Albany.

"Unë mendoj se është e paarsyeshme t'i thuash çdo spitali dyfisho kapacitetin tënd”, thotë Cuomo.

Guernatori Cuomo mendon se në të vërtetë është e arsyeshmë të bëjmë thirrje që spitalet të mundohen të arrijnë rritjen e numrit të shtretërve në 100% . Mirëpo e nevojshme është që së paku të dyfishohet numri sepse edhe gjendja është e tillë që një veprim kësisoji kërkohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat