Numërimi i votave në Pensilvani, Biden prin dukshëm

Amerika

Numërimi i votave në Pensilvani, Biden prin dukshëm

Nga: G.B Më: 5 nëntor 2020 Në ora: 07:28
Joe Biden

Me 71% të fletëve të votimit në Pensilvani, zyrtarët ende duhet të numërojnë 763,000 nga 2.6 milion prej tyre, sipas faqes zyrtare të shtetit dhe raportimit nga Kristen Holmes i CNN.

Përditësime të mëdha priten nga Qarku Filadelfia, më i madhi në shtet, dhe Qarku Allegheny, shtëpia e Pittsburgh, para se të mbarojë nata, njoftoi Holmes, përcjell Bota sot.

Në Qarkun Filadelfia, një bastion i madh demokrat, 120,000 fletëvotime me postë mbeten të pa numëruara. Shtatëdhjetë për qind e atyre votave u hodhën nga demokratët e regjistruar ndërsa 20% u hodhën nga republikanët e regjistruar.

"A nënkupton çdo fletëvotim me postë elektronike se është një votim demokrat? Absolutisht jo," tha Holmes i fletëve të votimit në Qarkun e Filadelfias.

"Por ata po anojnë Demokratin", u shpreh ai.

Në qarkun Allegheny 46,000 fletëvotime me postë mbeten për t'u numëruar, që nga ora 12:45 e mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat