Anthony Fauci merr vaksinën Moderna

Amerika

Anthony Fauci merr vaksinën Moderna

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 18:02
Anthony Fauci

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci mori sot dozën e parë të vaksinës kundër virusit korona, e cila u zhvillua nga kompania Moderna.

Fauci mori vaksinën në Institutin Kombëtar të Shëndetit (NIH) dhe e gjithë ngjarja u transmetua drejtpërdrejt në televizionin kombëtar si pjesë e një përpjekje për të bindur amerikanët se vaksina është e sigurt dhe efektive, raporton ABC News.

Fauci mori vaksinën së bashku me drejtorin e institutit, Fancy Collins dhe ministrin e Shëndetësisë, Alex Hazard.

Përveç tyre, vaksina u mor nga punonjësit shëndetësorë në NIH, të cilët përkujdesen për pacientët me virusin korona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat