Ndërkohë, Trump shfaqet për herë të parë si ish-president në Florida

Amerika

Ndërkohë, Trump shfaqet për herë të parë si ish-president në Florida

Më: 20 janar 2021 Në ora: 19:52
Donald Trump

Ish-presidenti Donald Trump ka arritur në Florida pak para fillimit të ceremonisë së inaugurimit.

Turmat e mbështetësve e takuan pas arritjes, duke rreshtuar rrugëve me parulla përfshirë “Ende presidenti im” dhe “Trump fitoi”.

Trump pastaj kaloi 30 minuta e fundit si president brenda vendpushimit të golfit Mar-a-Lago në Palm Beach, raporton bbc.

Ai është kthyer të jetë, të paktën tani për tani, një qytetar privat, por me një gjyq për fajësimin e Senatit.

Ndryshe, Joe Biden është betuar si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat