Mbi 485.000 të vdekur nga Coronavirusi në SHBA

Amerika

Mbi 485.000 të vdekur nga Coronavirusi në SHBA

Më: 16 shkurt 2021 Në ora: 09:00
Foto ilustrim

Mbi 485.000 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç njofton CNN, që nga fillimi i pandemisë, në SHBA janë regjistruar 27.645.547 raste pozitive.

Në anën tjetër, Universiteti Johns Hopkins ka raportuar 5.265 raste të reja dhe 78 vdekje.

Tutje, 70.057.800 doza të vaksinës anti-COVID janë shpërndarë dhe mbi 52.000.000 doza totale janë administruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat