Hillary Clinton boton romanin “Shteti i terrorit”

Amerika

Hillary Clinton boton romanin “Shteti i terrorit”

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 01:02
Hillary Clinton

Hillary Clinton ka shkruar romanin e saj të parë, një thriller që shfaq një qeveri amerikane “rrezikshëm nga prekja” mes një serie sulmesh terroriste.

Shteti i Terrorit, i cili ndjek një sekretar të ri të shtetit, do të lirohet në 12 Tetor 2021, shkruan BBC.

Zonja Clinton, një ish shpresuese presidenciale, sekretare e shtetit dhe zonja e parë, ka shkruar librin e saj në partneritet me autoren Louise Penny.

Ajo eksploron një botë të “diplomacisë së aksioneve të larta dhe tradhtisë”.
Protagonistja e romanit “është bashkuar me administratën e rivalit të saj, një president i inauguruar pas katër viteve të udhëheqjes amerikane që u tkurr nga skena botërore”, shkruan BBC.

Ai përmban një seri sulmesh terroriste që hedh rendin global në çrregullim dhe sekretari ka për detyrë të mbledhë një ekip për të “zbërthyer konspiracionin vdekjeprurës”.

Zonja Clinton shërbeu si sekretare e Shtetit të SHBA nën administratën e Obamës për katër vjet nga 2009 në 2013, para se të humbte kundër Donald Trump në garën presidenciale 2016.

Zonja Clinton, nuk është e para në familjen e saj që i ktheu dorën trillimeve.

Libri shiti 300,000 kopje në SH.B.A. brenda një jave./BCC

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat