Po patrullonte, polici amerikan qëllohet për vdekje – aty ku një “pushkatim” i njëjtë kishte ndodhur tre muaj më parë

Amerika

Po patrullonte, polici amerikan qëllohet për vdekje – aty ku një “pushkatim” i njëjtë kishte ndodhur tre muaj më parë

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 15:45
Foto ilustrim

Një polic në Virxhinia u qëllua dhe u vra të premten pasdite gjatë një ndalimi trafiku, sipas raporteve.

Sipas medieve të huaja, oficeri Dominic “Nick” Winum, 48 vjeç, i Departamentit të Policisë Stanley ishte në polici për pesë vjet.

Rrethanat specifike të të shtënave nuk u zbuluan menjëherë, por një i dyshuar u mor në paraburgim menjëherë pas të shtënave me armë, tha raporti.

“Që kur u bashkua me departamentin tonë në vitin 2016, ai shërbeu dhe mbrojti me krenari komunitetin në Stanley”, tha shefi i Policisë së Stanley, Ryan Dean në një deklaratë.

Winum më parë ka shërbyer në Policinë e Shtetit të Virxhinias, agjencia që tani po udhëheq hetimin për vdekjen e tij.

Sipas medieve amerikane, zona kishte parë një “pushkatim” të tillë të ngjashëm të një oficeri të zbatimit të ligjit edhe në nëntor, kur zëvendësi i sherifit të qarkut Rockingham Cpl. Patrick Tate u qëllua gjatë një ndalimi të trafikut.

Për fat të mirë, Tate u mbijetoi të shtënave dhe vazhdon të shërohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat