Pas tërmetit 8.2 shkallësh, jepet alarmi për cunami në Alaska

Amerika

Pas tërmetit 8.2 shkallësh, jepet alarmi për cunami në Alaska

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 11:28
Ilustrim

Shteti i Alaskës në SHBA është paralajmëruar për rrezikun nga cunami.

Kjo pas tërmetit me magnitudë prej 8,2 ballësh që goditi brigjet e këtij vendi.

Tërmeti ndodhi në juglindje të Perryville në Alaska, dhe ndodhi rreth orës 22:15, sipas kohës lokale, raporton CNN.

Ndërsa goditja e parë e fuqishme është shoqëruar edhe nga disa lëkundje të tjera më të lehta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat