Fauci bën paralajmërimin e fortë: Gjërat janë duke u përkeqësuar

Amerika

Fauci bën paralajmërimin e fortë: Gjërat janë duke u përkeqësuar

Më: 2 gusht 2021 Në ora: 21:31
Anthony Fauci

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë për shëndetësi, Anthony Fauci ka paralajmëruar se vala e fundit e COVID-19, në SHBA do të përkeqësohet por këmbënguli se nuk pret rritje të rasteve që mund të nxisin një urdhër për izolim të ri.

Fauci ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara duhet të punojnë shumë që të zbresin lakoren, që së fundmi ka shpërthyer si rezultatet e variantit të ri Delta.

“Gjërat janë duke u përkeqësuar. Megjithatë nuk besoj se do të ketë izolim. Kemi mjaft raste, por jo mjaftueshëm që vendi të mbyllet sërish”- tha Fauci për televizionin amerikan ABC.

Numri i rasteve ditore me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara është dyfishuar në 10 ditët e fundit. E Fauci duket se nuk është i kënaqur me numrin e amerikanëve që janë vaksinuar kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat