Krokodili 12 metra i gjatë dhe 504 kilogramë mbyti 71 vjeçarin

Amerika

Krokodili 12 metra i gjatë dhe 504 kilogramë mbyti 71 vjeçarin

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 08:07
Krokodili

Një krokodil masiv mbyti një burrë nga Luiziana jashtë shtëpisë së tij muajin e kaluar gjatë Uragranit Ida, konfirmoi një mjek ligjor pasi krahasoi ADN-në e eshtrave të burrit me ato të bijve të tij.

Zvarraniku u kap dy javë pasi mbyti Timothy Satterlee, 71 vjeçar nga Slidell. Mjeku ligjor Charles Preston, tha se ‘elemente të paprekura të një fytyre’ u gjetën brenda tij.

“Për fat të keq, shumë prej indeve që ishin brenda stomakut të krokodilit ishin degraduar rëndë”, tha ai.

Vdekja e Satterlee besohet të jetë vdekja e parë në Luiziana nga një sulm krokodili në qindra vjet.

Në vitin 1174, një farkëtar francez i quajtur Jacques du Bois u gjet lakuriq dhe i vdekur në një breg lumi. Një mjek ligjor tha që ai ishte sulmuar nga një krokodil gjatë larjes në lum, sipas Udhëzuesit St. Charles Herald.

Image
Timothy Satterlee
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat