FBI-ja konfirmon se mbetjet e gjetura janë të Brian Laundrie

Amerika

FBI-ja konfirmon se mbetjet e gjetura janë të Brian Laundrie

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 08:34
Brian Laundrie, Gabby Petito

Agjencia Federale e Hetimeve në ShBA, FBI, ka thënë se mbetjet njerëzore që janë gjetur në një park të Floridës të mërkurën janë vërtetuar se i përkasin të fejuarit të zhdukur të blogeres së vrarë, Gabby Petito.

Trupi i Brian Laundrie-s, i cili ka qenë i zhdukur për më shumë se një muaj, u identifikua duke i përdorur të dhënat rreth dhëmbëve, shkruan BBC.

Laundrie, i cili ishte duke u kërkuar nga policia për rastin e të fejuarës së tij, u kthye muajin e kaluar në Florida nga udhëtimi i përbashkët me Petito-n, por i vetëm. Trupi i të fejuarës së tij u gjet më vonë në Wyoming, ku çifti ishte duke udhëtuar.

“Më 21 tetor 2021, një krahasim i të dhënave dentare konfirmoi se mbetjet njerëzore të gjetura në parqet “T Mabry Carlton Jr” dhe “Myakkahatchee Creed” janë të Brian Laundrie-s”, thuhet në deklaratën e FBI-së.

Të mërkurën, zyrtarët thanë se janë gjetur mbetje njerëzore në një park që deri në kohët e fundit ka qenë nën ujë. Sende tjera, përfshirë një çantë shpine dhe një fletore që i përkisnin burrit të zhdukur, u gjetën gjatë kërkimeve.

Në një konferencë të shkurtër për gazetarë të enjten, e çmoi punën e zyrtarëve, duke thënë se ata kanë punuar në kushte të vështira. Ai tha se uji me thellësi deri në gjoks, ku u bënë kërkime, ishte i mbushur me gjarpërinj helmues e aligatorë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat