Shkon mbi 775 mijë numri i viktimave nga Covid-19 në SHBA

Amerika

Shkon mbi 775 mijë numri i viktimave nga Covid-19 në SHBA

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 06:49
Ilustrim

Ka shkuar mbi 775 mijë numri i viktimave nga Covid-19 në SHBA. Sipas universitetit John Hopkins, me 1 mijë e 533 vdekjet gjatë 24 orëve të fundit numri total i viktimave shkoi në 755 mijë e 397.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në rreth 48,1 milionë, me 107.838 raste të reja.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 5,05 milionë raste të konfirmuara dhe 74.093 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 231 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër Covid-19, mbi 196 milionë dozën e dytë dhe mbi 37 milionë kanë marrë tri doza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat