Sulm i armatosur në një shkollë në Michigan, vriten tre nxënës dhe plagosen gjashtë tjerë –15-vjeçari shtiu mbi bashkëmoshatarët

Amerika

Sulm i armatosur në një shkollë në Michigan, vriten tre nxënës dhe plagosen gjashtë tjerë –15-vjeçari shtiu mbi bashkëmoshatarët

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:38
Sulm i armatosur në një shkollë në Michigan

Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje me armë zjarri tre nxënës dhe ka plagosur gjashtë tjerë në shkollën e mesme Oxford në Michigan.

Autoritetet thonë se nxënësi 15-vjeç hapi zjarri mbi shkollën e tij të mesme në Michigan, duke vrarë tre nxënës dhe plagosur gjashtë persona tjerë – përfshirë një arsimtar.

Zëvendës-sherifi i Oakland, Mike McKabe, ka thënë se nuk i di motivet e sulmit në shkollën Oxford në qytetin që mban të njëjtin emër.

Autoritetet kanë arrestuar të dyshuarin në shkollë të cilit i kanë gjetur një revole. Policët nuk kanë zbuluar menjëherë emrin e të dyshuarit apo viktimave.

E pas orës 14:00 ka ateruar një helikopteri i spitalit në parkingun e shkollë. Kjo shkollë është mbyllur përkohësisht, e disa nxënës janë mbyllur nëpër klasa derisa policët po kontrollonin tërë hapësirën. /

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat