Policia vret një student në Florida, ishte i armatosur

Amerika

Policia vret një student në Florida, ishte i armatosur

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 23:50
Foto ilustrim

Autoritetet vranë një student të Institutit të Teknologjisë në Florida, i cili goditi një oficer policie me një "armë me tehe" në kampusin e kolegjit të premten mbrëma, tha policia.

Departamenti i Policisë së Melburnit të shtunën tha se 18-vjeçari Alhaji M. Sow, nga Riverdale, Georgia, u qëllua për vdekje nga policia dhe një roje sigurie shkolle në një ndërtesë kampusi gjatë sulmit, raporton AP.

Në një njoftim për shtyp, policia tha se ata iu përgjigjën kampusit rreth orës 23:00. Të premten për të hetuar raportet e një burri të armatosur me thikë që po sulmonte studentët.

Sigurimi i kolegjit dhe policia u përballën me Sow në një ndërtesë kur ai u hodh mbi një oficer me një thikë duke bërë që oficeri dhe roja i sigurisë të qëllojnë për vdekje Sow, thuhet në njoftim. Oficeri pësoi një lëndim, megjithëse njoftimi për lajmet nuk dha informacion shtesë. Zyrtarët gjithashtu nuk dhanë detaje shtesë për "armën me tehe".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat