​Trudeau: Lëvizjet e Rusisë kundër Ukrainës janë absolutisht të papranueshme

Amerika

​Trudeau: Lëvizjet e Rusisë kundër Ukrainës janë absolutisht të papranueshme

Më: 19 janar 2022 Në ora: 20:09
Justin Trudeau

Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau deklaroi sot se vendi i tij po punon me partnerët ndërkombëtarë për t'i bërë të qartë Rusisë se të gjitha lëvizjet e saj të mëtejshme kundër Ukrainës janë absolutisht të papranueshme.

“Ne po punojmë me partnerët dhe kolegët tanë ndërkombëtarë për ta bërë të qartë se agresioni rus dhe inkursionet e mëtejshme në Ukrainë janë absolutisht të papranueshme”, tha Trudeau.

Komentet i bëri në një konferencë shtypi, përcjell Reuters.

Ministrja e Jashtme Melanie Jolie tha të martën se Otava zyrtare do të merr një vendim në të ardhmen e parashikueshme për të furnizuar Ukrainën me pajisje ushtarake.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat