Shkon mbi 857 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Amerika

Shkon mbi 857 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në SHBA

Më: 21 janar 2022 Në ora: 06:42
Ilustrim

Ka shkuar mbi 857 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas universitetit John Hokins, me 3 mijë e 702 vdekjet gjatë 24 orëve të fundit, numri total i viktimave ka shkuar në 857 mijë e 778.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në mbi 68,5 milionë, me 971.349 raste të reja.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 7,32 milionë raste të konfirmuara dhe 78.101 të vdekur.

Në SHBA deri më tani më shumë se 250 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, mbi 209 milionë dozën e dytë dhe mbi 81 milionë kanë marrë 3 doza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat