Borëpastruesja bën kërdi, 12 persona bëhen për spital

Amerika

Borëpastruesja bën kërdi, 12 persona bëhen për spital

Më: 25 janar 2022 Në ora: 13:49
Ngjarja ka ndodhur në Ohio, SHBA

Teksa po pastronte autostradën nga dëbora, shoferi i borëpastrueses e teproi “pak”me shpejtësinë e mjetit, duke hedhur kështu me vrullë borën në drejtimin e kundërt, nga ku po vinin makina.

Kjo pakujdesi e shoferit të borëpastruese ka shkaktuar kaos në autostradë, duke bërë të pa mundur shikueshmërinë në rrugë, me shoferët e makinave që humbën kontrollin.

Mësohet se nga rrëmuja që u shkaktuar, 47 makina kanë pësuar dëme, ndërsa 12 persona kanë shkuar në spital me plagë jo të lehta.

Dëmtimet e automjeteve variojnë nga thyerja e xhamit të përparmë, deri tek deformimet e shumta nga përplasjet mes tyre, si pasojë e shikueshmërisë së kufizuar nga  masat e borës që binin mbi to.

Ndërkohë autoritetet përkatëse  njoftojnë se do të dëmshpërblejnë drejtuesit e makinave që janë dëmtuar.

Ngjarja ka ndodhur të dielën e 23 janarit në Ohio, SHBA.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat