Do ta vizitonte Bideni, shembet ura e madhe në Pittsburgh

Amerika

Do ta vizitonte Bideni, shembet ura e madhe në Pittsburgh

Më: 28 janar 2022 Në ora: 16:33
Pamje nga ura e shembur

Një urë në Pittsburgh të Shteteve të Bashkuara u shemb vetëm disa orë para kohës kur Presidenti Biden pritej ta vizitonte qytetin për të folur rreth plantit të tij prej 1.2 bilion dollarësh për infrastrukturën.

Policia raportoi se ura e ndodhur në lagjen Frick Park u shemb rreth orës 6 të mëngjesit të premten, shkruan Daily Mail.

Disa vetura dhe një autobus u prekën nga kjo shembje, por nuk pati raportime fillestare për të lënduar.

Image
Pamje nga ura e shembur

Një medium lokal raportoi se në autobus ndodheshin tre pasagjerë dhe drejtuesi, por asnjëri nuk u lëndua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat