Blinken rezulton pozitiv me COVID-19

Amerika

Blinken rezulton pozitiv me COVID-19

Më: 4 maj 2022 Në ora: 22:23
Sekretari Antony Blinken

Sekretari Antony Blinken, ka rezultuar pozitiv me Covid, ka thënë Departamenti i Shtetit Amerikan të mërkurën.

Blinken është plotësisht i vaksinuar dhe përforcuar dhe po përjeton simptoma të buta, tha Departamenti i Shtetit, shkruan nbcnews.

Ai rezultoi negativ të mërkurën në mëngjes përpara se të dilte pozitiv dhe do të izolohet në shtëpi, tha Departamenti i Shtetit.

Blinken nuk e ka parë Bidenin ”personalisht për disa ditë dhe presidenti nuk konsiderohet për një kontakt të ngushtë sipas udhëzimeve nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve”, tha Departamenti i Shtetit.

Biden doli për herë të fundit negativ për Covid të martën, tha sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat