“U largua nga shtëpia se i hoqëm internetin”/ Flasin familjarët e 18-vjeçarit që vrau 19 fëmijë: Nuk e dinim që...

Amerika

“U largua nga shtëpia se i hoqëm internetin”/ Flasin familjarët e 18-vjeçarit që vrau 19 fëmijë: Nuk e dinim që...

Më: 25 maj 2022 Në ora: 22:46
Gjyshi i Salvador Ramos, Ronaldo Reges

Mëngjesi i sotëm u përgjak në Teksas, teksa 19 nxënës të klasës së katër dhe dy mësues u vranë pas një sulmi me armë në shkollë ne tyre.

Salvador Ramos ishte ai që qëlloi me breshëri plumbash drejt fëmijëve të pafajshëm, me një armë që e kishte blerë vetëm disa ditë më parë. Familja e tij

Familja e Salvador Ramos deklaroi se nuk e kishte idenë se 18-vjeçari kishte blerë dy armë AR-15, pas ditëlindjes së tij. Vetëm 4 ditë pasi ai mbushi moshën, ai iu drejtua dyqanit të armëve, dhe duke qenë se me ligj çdo kush mund të zotërojë një armë, askush nuk e ndaloi.

Gjyshi i tij, Ronaldo Reges, tha se nuk dinte për blerjen, as ai dhe as gruaja e tij Celia, e cila u qëllua dhe u plagos rëndë nga nipi i saj.

“Po ta dija, do ta kisha ndaluar”, tha 74-vjeçari. Ai tha se nipi ishte fëmijë i qetë që nuk fliste shumë. Gjyshi tregon se djaloshi nuk e mbaroi kurrë shkollën, ndërsa ishte larguar nga shtëpia atërore për shkak se e ëma i kishte ndërprerë Wi-Fi.

Image
Salvador Ramos
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat